Odběr novinek

Máte zájem dostávat nejnovější příspěvky přímo do vaší e-mailové schránky?

 

Zaregistrujte se pro automatické zasílání novinek:

Vyvážení bílé, přesné barvy

Novinka

-29%

Původní cena:

690 Kč

Vaše cena:

490 Kč

ks  

Ještě volná místa

 

Vyvážení bílé, přesné barvy

Barvy jsou v digitální fotografii zcela specifickou kategorií - zatímco klasická fotografie byla (je) k barvám mnohem "přívětivější", digitální fotografie je v tomto směru o dost striktnější!

Digitální fotoaparáty (resp. jejich senzory)  jednoduše nejsou schopny pružně reagovat na časté změny barevnosti ve střídajících se scénách (typicky pri ruznych teplotach / barvach světla), proto je třeba barevnou přesnost často řešit více, než bychom chtěli. Zkrátka "ujeté barvy" jsou v digitáním světě na denním pořádku. Naštěstí existuje vynikající funkce "Vyvážení bílé barvy" (White balance), jejiž pochopení a plné ovládnutí představuje zároveň úplný základ pro každého, kdo chce mít barvy plně pod kontrolou! Dalším krokem by pak měla být schopnost manuální kalibrace WB pomocí šedé normované tabulky. Profesionálové v oboru (zejména na poli produktové, portrétní či módní fotografie) by pak měli ideálně ovládnout i další - sofistikovanější řešení, typu SpiderChecker či ColorChecker Passport. Tak tedy "Jak na vyvážení bílé a přesné barvy?" 

 

Lektor: Martin Hájek

Termín: 3.10.2013

Hodina: 12:30 - 14:00 hod

Místo konání: PVA EXPO PRAHA, Letňany

Například u portrétní fotografie a špatného nastavení WB, dochází běžně k přepalům v červeném (R) kanálu. Pleťovka obsahuje hodně "červené" a představuje proto rizikovou oblast (se stejným problémem se ale setkáte i kdekoli v přírodě, kde je také červené plno). Ilustrační obrázek: WB Auto (vlevo) a WB manuální: Na první pohled sice vypadá levý obrázek "líbivěji" (je přeci krásně "teplý", oproti obrázku vpravo). Při bližším zkoumání však zjistíme, že na tvářích, čele, bradě i ramínkách, nám v bohatě exponovaných místech úplně mizí kresba! (typický problém automatiky / AWB pod umělým světlem)

Sofistikovanější řešení pro práci s barvami - viz např. skvělý ColorChecker Passport! Umožňuje jak vyvážení bílého bodu, tak i práci s ostatními důležitými barvami (typicky s "problematickou pleťovkou")

 

Přihlášení k mému účtu

icon

Uživatelské jméno:

Heslo:

Nová registrace Zapomenuté heslo