Odběr novinek

Máte zájem dostávat nejnovější příspěvky přímo do vaší e-mailové schránky?

 

Zaregistrujte se pro automatické zasílání novinek:

Jak bojovat s přepaly

Novinka

-29%

Původní cena:

690 Kč

Vaše cena:

490 Kč

ks  

Ještě volná místa

 

Jak bojovat s přepaly

Kvalitní - vyvážená expozice vs. přepaly - toť věčny boj v digitální fotografii! V podstatě každý z nás se již s tímto problémem setkal. Ne každý však dokáže přepaly účinně a hlavně - cíleně eliminovat!

Je mnoho situací, kdy řešení máme na dosah, jen jej nedokážeme / neumíme / nestihneme aplikovat v praxi. Přitom mnohdy je ono řešení problému přepalů snadnější, než by se nám mohlo zdát. Tak tedy: "Co jsou to vlastně přepaly a jak na ně? Pojďme si společně celou problematiku projít hezky od začátku. Vysvětleme si, co to vlastně ty "zlé" přepaly jsou, jak, kdy a proč vznikají a následně se podívejme na to, jak se proti nim bránit, jak s nimi bojovat a především - jak zvítězit! Někdy je jde vse rychle a lze to vyřešit  hned na place, jindy je třeba povolat na pomoc PC. Ať tak či onak - účel světí prostředky - a důležitý je přeci výsledek, nikoli cesta, kterou k němu dospějeme.

 

Lektor: Martin Hájek

Termín: 3.10.2013

Hodina: 14:30 - 16:00 hod

Místo konání: PVA EXPO PRAHA, Letňany

 

Co se děje ve fotoaparátu při snímání do: RAW (dole) vs JPEG (nahoře) V případě JPEGu dochází k vytvoření již "hotové fotografie" - ovšem s omezenými možnostmi následných úprav (které jsou pak vždy víceméně destruktivní)! RAW obrazový procesor úplně "obchází" - jen se zesílí signál dle nastavené ISO hodnoty. Ukládá se tedy maximum informací a při následné editaci tak můžete do snímku více zasahovat - a to tak, že "nedestruktivně"

Tvorba HDR fotografie - ať už přímo ve fotoaparátu nebo až editací v PC (Adobe Photoshop, Zoner Photo Studio aj.). OBR 1 (nahoře): Sada několika snímků (běžně 3-5) s rozdílnou expozicí. Lze zde dobře využít například expoziční bracketing nebo prostě expoziční kompenzaci... OBR 2 (dole): Finální HDR snímek neboli složenina (v PC) z výše uvedených dílčích fotografií (HDR efekt je zde pro názornost značně přehnán)!

 

Přihlášení k mému účtu

icon

Uživatelské jméno:

Heslo:

Nová registrace Zapomenuté heslo