Odběr novinek

Máte zájem dostávat nejnovější příspěvky přímo do vaší e-mailové schránky?

 

Zaregistrujte se pro automatické zasílání novinek:

Fotografický blesk a protisvětlo

Novinka

-29%

Původní cena:

690 Kč

Vaše cena:

490 Kč

ks  

Ještě volná místa

 

Fotografický blesk a protisvětlo

Práce s fotografickým bleskem představuje běžnou součást fotografování. Ovšem již zdaleka ne tak běžné je použít blesk správně!

Vše začíná u toho "správného" rozhodnutí, zda-li blesk ANO či NE (je mnoho situací, které si o blesk přímo říkají ale přitom jeho použití je paradoxě nesmyslné… a také naopak)! Hned poté stojíme před neméně důležitou otázkou: "JAK vlastně onen fotografický blesk použít?". Umění práce s fotografickým bleskem spočívá v perfektním vyvážením popředí a pozadí (neboli expozice pomocí fotografického blesku VS expozice stabilním světlem). Jednoduše řečeno, správné použití blesku je takové, kdy scéna - jako celek, působí zcela přirozeně (použití fotografického blesku není vlastně vůbec videt). Blesk však může být i dobrým pomocníkem ve světelně náročných scénách. Stejně tak představuje fotografický blesk i kreativní prvek v rukou fotografových, s jehož pomocí lze dosáhnout zajímavých výsledků. Typickým případem budiž fotografování v protisvětle!

 

Lektor: Martin Hájek

Termín: 3.10.2013

Hodina: 10:30 - 12:00 hod

Místo konání: PVA EXPO PRAHA, Letňany

Klasická portrétní (rodinná) fotografie v protisvětle = extrémně kontrastní světelná situace. Použití blesku je zde prakticky nutností (digitální snímače tak obrovské kontrasty ve scéně jednoduše nezvládají). V těchto a podobných situacích však narážíme na řadu problému, jedním z typických je tzv.: "X-sync" čas!

Fotografování v protisvětle je velice vděčné téma - má své jedinečné kouzlo a skvělou atmosféru! Na druhou stranu musíte řešit spoustu potíží: problémy s ostřením počínaje a silnými přepaly konče. Perfektní povědomí o expozici a její dokonalé zvládnutí je zde naprostou nutností.

S BLESKEM (nahoře) nebo BEZ (dole)? Je to jen a pouze na fotografovi! Záleží na tom, co chce zdůtaznit? Celkovou atmosféru scény nebo portrétovanou osobu(-y)? Krajina VS portrét? Obojí má něco do sebe a přesto, že se jedná defakto o dvě stejné fotografie přeci jen je káždá úplně o něčem jiném! A jediný rozdíl je přitom v přidání / vypnutí blesku. Ovšem opět platí, že bez perfektního zvládnutí expozice i práce s fotografickým bleskem to nepůjde!

 

Přihlášení k mému účtu

icon

Uživatelské jméno:

Heslo:

Nová registrace Zapomenuté heslo